Współpraca

Misją Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Międzynarodowych jest popularyzacja problematyki stosunków międzynarodowych i aktywizacja społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i za granicą. Głównymi celami, które sobie stawiamy są: wspieranie społeczeństwa obywatelskiego, propagowanie dialogu międzynarodowego, prowadzenie studiów i badań poświęconych współczesnym stosunkom międzynarodowym. Punktem odniesienia są dla nas bieżące wydarzenia międzynarodowe, oparciem zaś – szeroko pojęte europejskie i polskie dziedzictwo kulturowe. Nasza inicjatywa nie ma profilu ideologicznego ani politycznego.

CIM jest otwarte na współpracę z mediami i organizacjami o podobnym profilu działalności, m.in. w zakresie prowadzenia wspólnych projektów badawczych czy organizacji wydarzeń. Współdziałamy także z kołami naukowymi najważniejszych uczelni w Polsce.

CIM w mediach

Zespół ekspertów Centrum Inicjatyw Międzynarodowych skupia specjalistów posiadających doświadczenie zawodowe w dyplomacji, organizacjach międzynarodowych oraz europejskich i polskich think-tankach. Ich celem jest profesjonalizacja i rozwój polskiej debaty nad stosunkami międzynarodowymi, dlatego z wynikami naszych badań można się zapoznać podczas krajowych i międzynarodowych konferencji oraz w publikacjach naukowych.

Eksperci CIM chętnie dzielą się także swoją wiedzą, komentując w mediach bieżące wydarzenia międzynarodowe. Posłuchać nas można już było m.in. w Polskim Radiu (Jedynka, Trójka, PR 24), Radiu TOK FM, w TVN 24 i TVN 24BiS, w Polsat NEWS i Polsat NEWS 2, w Panoramie (TVP 2) i Wiadomościach (TVP 1), w TV Republika oraz w Radiu Wolna Europa / Radiu Swoboda.

Zainteresowany/a współpracą? Skontaktuj się z nami!